Ciekawe opakowania prezentów dla dzieci

Wszyscy z nas kochają dostawać prezenty. Oczywiście te, które są pięknie zapakowane, a obdarowujący zadał sobie trud, żeby wybrać coś, co nam się na pewno spodoba, cieszą po stokroć bardziej.

Powodów, dla których pakujemy prezenty jest kilka. Po pierwsze chodzi o niespodziankę – rozbudza to wyobraźnię i nie pozwala od razu określić co dostaliśmy. Opakowanie podarunku jest prawie tak samo ważne jak jego zawartość – pobudza emocje i wprowadza atmosferę tajemnicy. Nie sztuką jest zapakować prezent w ozdobną torebkę, którą kupimy na każdym niemal rogu. Nasz wkład ma największą wartość dla obdarowywanego. Wszyscy wiedzą, że niespodzianki sprawiają więcej radości niż drobiazgi, których się spodziewamy. Nie musimy wydawać wielkich sum ani tracić dużo czasu, żeby stworzyć małe dzieło sztuki. Szczególnie sprawdzi się to w przypadku pakowania prezentów dla dzieci. Ważne żeby już samo rozpakowywanie stanowiło zabawę. Poniżej przedstawię kilka pomysłów, które na pewno Wam się przydadzą, chociaż pamiętajcie, że ogranicza Was jedynie wyobraźnia!

1. Pudełko matrioszka – będzie zabawa!

Jednym z ciekawych pomysłów jest wielowarstwowe opakowanie na zasadzie matrioszki. Oznacza to zapakowanie prezentu w małe pudełeczko, to pudełko w większe, a następne w jeszcze większe. Otwieranie kolejnych pudełek potęguje napięcie i niepewność co do tego co znajdziemy na samym końcu. Na pewno to rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, kiedy chcemy opakować stosunkowo niewielki prezent.

2. Zabawa dla dzieci w domu – bądź jak Sherlock

Naprawdę wielką frajdę sprawisz dzieciakom, kiedy jako prezent wręczysz im mapę, na której zostaną umieszczone wskazówki, które poprowadzą je do głównego celu. Może być to też list z poszczególnymi etapami drogi prowadzącymi do niespodzianki, tak aby w każdym kolejnym miejscu dostawali wskazówki, które będą prowadziły do dalszych etapów gry, w rezultacie odnajdując prezent. Aby podnieść poziom trudności, a tym samym wydłużyć czas zabawy, list ze wskazówkami możesz napisać woskiem (aby odczytać hasło będzie trzeba zamalować stronę ołówkiem – ołówek nie zamaluje wosku więc hasło będzie widoczne). Innym rozwiązaniem jest narysowanie kropek, które trzeba połączyć aby pokazał się rysunek, np. pralka, biurko, telewizor – tam będą ukryte dalsze instrukcje.

3. Klasyczne opakowanie

Jeżeli chcesz zapakować prezent klasycznie, ale przy tym też kreatywnie, wystarczy że wykorzystasz szary papier, który własnoręcznie ozdobisz – ozdobną kolorową taśmą, rysunkami czy naklejkami. Zamiast podpisywania prezentu ciekawą alternatywą będzie umieszczenie na nim zdjęcia osoby dla której jest przygotowany.

Przyzwyczajajmy dzieci do kreatywnych rozwiązań kosztem drogich upominków. Rozbudzi to w maluchach wyobraźnię i nie zaostrzy apetytu na drogie gadżety. Prezent powinien być zapakowany schludnie i starannie. Opakowanie jest odzwierciedleniem naszego stosunku do osoby obdarowanej. Im bardziej wyszukane rozwiązanie, tym większa frajda.

Zobacz pakowania prezentów dla dzieci

Niczego się nie dowiedziałemSzukam dalejDobry materiałCiekawe pomysły!Bardzo pomocne inspiracje! (No Ratings Yet)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do newslettera